Bārdas un ūsu kopšana

Black Stork

Lai izaudzētu bārdu un ūsas, viss, kas nepieciešams, ir laiks. Bet, lai sejas apmatojums izskatītos pievilcīgi, par to vajag īpaši parūpēties. Lai neapjuktu lielajā kopšanas līdzekļu piedāvājumu klāstā, šeit dosim dažus padomus, kā kopt un rūpēties par bārdu un ūsām ikdienā un kas ir nepieciešamākie produkti, lai tās izskatītos lieliski.


Regulāra mazgāšana ar bārdas šampūnu


Īpaši svarīga ir regulāra mazgāšana, jo bārdā ļoti ātri var sakrāties netīrumi un arī ādai pie apmatojuma saknēm ir jāpievērš īpaša uzmanība. Tāpēc noteikti iesakām bārdas un ūsu mazgāšanai izmantot speciālu bārdas šampūnu, kas būs maigāks ādai, kā arī apmatojumu padarīs mīkstāku un vieglāk kopjamu.


Lieto bārdas kondicionieri

 

Sausa un kairinoša bārda būs nepanesama un viss, ko vēlēsies, būs ātrāk to noskūt. Bet labs kondicionieris mitrinās un saglabās to veselīgu — divi svarīgi faktori sejas komfortam. Kondicionierim ir arī papildu priekšrocība, jo to var izmantot kā bārdas un ūsu veidošanas līdzekli. Bet atceries, sāc ar nelielu daudzumu, ko iesmērē abās rokās un tad veido vēlamo bārdas un ūsu formu.

 

Bārdas eļļa

 

Ir bārdas matiņi, kas dabīgi ir mīkstāki un tiem var pietikt tikai ar kondicionieri, bet, lai panāktu nevainojamu izskatu un formu, iesakām lietot arī bārdas eļļu. Laba eļļa sejas apmatojumu padarīs vēl maigāku un vieglāk ķemmējamu, kā arī tā novērsīs nevēlamu ādas lobīšanos (bārdas blaugznas) un matiņu lūšanu. Iepilini dažus eļļas pilienus bārdā un rūpīgi izķemmē to, lai eļļa var pilnvērtīgāk iedarboties.

 

Balzāms dezinfekcijai

 

Ir pieņemts pēc skūšanās lietot balzāmu, lai dezinficētu un pabarotu sejas ādu, bet šo ieradumu nevajadzētu atcelt, ja bārda nav noskūta. Tā ir saskarē ar ēdienu, sviedriem, baktērijām no šķaudīšanas utt., tāpēc pēc mazgāšanas bārdu vēlams arī dezinficēt, lai iegūtu pilnīgu tīrīguma sajūtu.

 

 

Atceries, ka, lietojot visus šos produktus, ir jāņem vērā tas, kāds ir sejas apmatojuma garums, matiņu biezums un struktūra, kā arī ādas tips. No tā ir atkarīgs, kurus produktus labāk izvēlēties un cik daudz un bieži tos būs jālieto.

 

Iegādājoties bārdas kopšanas līdzekļus, pievērs uzmanību, vai tie ir gatavoti no dabiskām vielām un pārbaudi kā tava āda reaģē ar konkrēto produktu. Kā arī noteikti pārliecinies vai tev patīk šī produkta smarža, jo tā būs burtiski tava deguna galā.

 

 

Bārdas ķemme

 

Pasargājiet savu bārdu no sapīšanā un savelšanās, katru dienu to ķemmējot ar bārdas ķemmi vai suku. To vēlam darīt pēc eļļas iepilināšanas, lai bārda iegūtu pēc iespējas veselīgāku un pievilcīgāku izskatu.

 

Bārdas trimmeris


Pēdējais bārdas kopšanas posms ir tas, ka jums tā laiku pa laikam ir jāapgriež. Bārdas mati ne vienmēr aug vienmērīgi, turklāt, tiem izaugot, jūs vēlēsities tiem piešķirt mazliet formu. To vislabāk var izdarīt, izmantojot kvalitatīvu bārdas trimmeri.

Bet, ja pirmo reizi esat nolēmis ataudzētajai bārdai veidot formu, labāk to darīt pie profesionāļiem, kuri to izdarīs kvalitatīvi. Un pēc tam dos Jums labus padomus, kā uzturēt iegūto bārdas un ūsu formu.